Dlaczego warto wybrać wannę wolnostojącą przyścienną?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wanny wolnostojące. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują szeroką gamę modeli, które z łatwością można dopasować do stylu, wielkości i aranżacji łazienki.

Wanna wolnostojąca przyścienna

Wielu osobom wanna wolnostojąca kojarzy się przede wszystkim z bardzo dużą łazienką i jeszcze większym wydatkiem. Nie ma w tym jednak ziarna prawdy. Oferta wanien wolnostojących przyściennych jest na tyle duża, że z powodzeniem można ją ustawić w nawet niewielkim pomieszczeniu, a koszt takiej wanny nie jest wcale większy niż zakup prysznica czy tradycyjnej wanny.

Plusy wanny wolnostojącej przyściennej

Wanna wolnostojąca przyścienna zajmuje praktycznie tyle samo miejsca co zwykła wanna. Można ją zamontować przy każdej ze ścian, dzięki czemu łazienkę można dopasować do własnych upodobań. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi. Wanny dostępne są w stylowych i eleganckich wzorach, co znacznie ułatwia aranżację nawet bardzo małej łazienki.

Jak wybrać wannę wolnostojącą przyścienną?

Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć łazienkę i ścianę, przy której wanna ma stanąć. Drugim ważnym aspektem jest kształt wanny. Kanciaste doskonale wpiszą się w styl industrialny, a okrągłe pasują do łazienek w stylu retro. Ciekawą propozycją są wanny narożne, które zajmują mniej przestrzeni i prezentują się niezwykle elegancko. Bardzo ważne jest wybranie wanny od renomowanego producenta. Taki produkt będzie służyć przez długie lata.

Jak czyścić wannę?

Łazienka jest pomieszczeniem, o które należy odpowiednio zadbać. Bardzo ważne jest używanie odpowiednich środków i regularna pielęgnacja. Do czyszczenia wanny należy używać delikatnych detergentów i miękkiej szmatki. Szorstkie gąbki i środki z granulkami mogą porysować powierzchnię wanny, co będzie wyglądać nieatrakcyjnie. Najlepiej przetrzeć powierzchnię po każdej kąpieli, a raz w tygodniu użyć detergentów i dokładnie umyć całą wannę. Dzięki temu łazienka będzie lśnić i prezentować się wspaniale.

Comments are closed.